Jak na pergolu: zvolte tu pravou

Naše infocentrum je tady pro Vás, když hledáte odpověď na nejčastější otázky. Rádi Vám poradíme s výběrem či údržbou pergol. Pokud Vás zajímá více, napište nám nebo navštivte naše showroomy v Česku či na Slovensku.

Ještě než se pustíte do výběru pergoly, ujasněte si, co přesně od ní očekáváte. Chcete v ní sedávat prakticky celoročně, nebo ji budete využívat pouze v létě? Plánujete ji přimontovat ke zdi, nebo postavit na zahradu třeba k bazénu? A která z pergol se nejvíce hodí k Vašemu domu?

Od toho se pak samozřejmě odvíjí orientace pergoly na danou světovou stranu, ale i výběr její velikosti, designu a příslušenství. Zvolte si tu pravou pergolu, poradíme Vám, jak postupovat.

Vyberte materiál, typ a umístění pergoly

Na trhu se nejčastěji setkáte se dvěma druhy pergol, dřevěnými a hliníkovými. My v AL Pergolách, jak už název naší firmy napovídá, vyvíjíme a dodáváme jen hliníkové pergoly. Hliník má výhody, které dřevo ať už jakkoliv ošetřeno nikdy mít nebude.

Hliníkové pergoly

Naopak moderní domy výborně doplňují hliníkové pergoly minimalistického designu. Doplňte je příslušenstvím k pergolám a užijte si jejich luxusní vzhled a perfektní funkčnost.

  • Hliníkové pergoly nerezaví a nedegradují
  • Profily pergol jsou lehké a mají poměrně vysokou nosnost
  • Práškové barvy na profilech jsou bezúdržbové a jejich životnost je 30 let
  • Design hliníkových pergol se perfektně hodí k moderní zástavbě
  • Hliníkové pergoly mohou mít pohyblivé části - např. otočné lamely bioklimatických pergol

Hliníkové pergoly mají velmi dlouhou životnost a kromě případného čištění, ke kterému Vám postačí vlhký hadřík, se o ně prakticky nemusíte starat. Přesvědčí Vás články v našem blogu nebo se poraďte s našimi odborníky.

Jsme tady pro Vás, ozvěte se nám na e-mail info@al-pergoly.cz nebo na tel. 775 11 11 22.

Umístění hliníkové pergoly

A kde si svou pergolu představujete? Co se týče instalace, máte dvě možnosti: pořízení samonosné hliníkové pergoly, kterou umístíte kdekoliv na pozemku, nebo pergoly s montáží ke zdi domu. Takové najdou využití například jako zastřešení teras nebo balkonů.

Dejte pergole rozměr

Pokud víte, že se na relax pod pergolou těší celá rodina, netroškařte a vsaďte na větší rozměr. Pro správnou rodinnou grilovačku je potřeba rozměr pergoly alespoň 5 x 3,5m, čím více tím lépe, ideální rozměr pergoly z našich zkušeností je okolo 6m šíře a 3,6m hloubky.

Stavební povolení na pergolu?

Na pergolu se zastavěnou plochou menší než 25m² nepotřebujete stavební povolení, její stavbu dokonce ani nemusíte ohlašovat.

Podle stavebního zákona (§103 zákona č. 183/2006 Sb.) totiž stavba do plochy o 25m² a 5m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepená maximálně do hloubky 3m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci, nevyužívaná pro skladování hořlavých látek, nepodléhá nutnosti stavebního povolení.

Nejste si jisťí? Zavolejte, poradíme Vám i s Vaším projektem.

Zvolte zastřešení pergoly

Zastřešení pergoly není radno podcenit. V létě Vás chrání před ostrými slunečními paprsky i deštěm, v zimě snesou některé typy pergol i slušný nános sněhu.

Fixní zastřešení: zasklené pergoly, pergoly s polykarbonátem

Fixní zastřešení pergoly není možné odejmout, je jednoduše pevnou součástí konstrukce. Spolehlivě Vás ochrání před nepříznivým počasím, zároveň nepřijdete o výhled na oblohu – zasklené pergoly propouští každý paprsek. Hodí se proto především na východní a severní stranu domu. Pořiďte si k nim ještě i střešní markýzu a střídavě si vychutnávejte sluneční paprsky a příjemný stín.

Plánujete investovat méně? Zaměřte se na řadu pergol s Pergola Espace s polykarbonátovou střechou.

Posuvné zastřešení pergoly

Pod markýzovou pergolou CUBE se schováte před deštěm a užijete si stínu. Pokud ale dostanete chuť na sluneční paprsky, stačí zastřešení jednoduše zasunout. Stejně tak v zimě, kdy je každý paprsek vzácný, můžete nechat terasu hezky prohřát.

Bioklimatické pergoly s otočnými lamelami

Nejnovějším trendem ve světě pergol jsou bioklimatické pergoly, které se pyšní širokou škálou funkcí. Jejich střešní lamely je možné naklopit do požadovaného úhlu tak, aby Vás vždy chránily před rozpáleným sluncem a klima v pergole bylo příjemné. Lamely totiž umožňují lepší ventilaci vzduchu. Pokud hledáte pergolu na jižní nebo na západní stěnu, je pro Vás bioklimatická pergola správná volba.

Bioklimatické pergoly nejenže moderně vypadají, ale díky technologiím tak i fungují. Ovládejte je mobilním telefonem třeba rovnou z pohovky.

Jsme výrobci špičkové bioklimatické pergoly SKYLINE, která je nejprodávanější pergolou svého druhu v ČR.

Můžete použít naši 3D aplikaci Pergola SKYLINE pro modelování pergoly přímo přes Váš chytrý telefon, nebo náš 3D konfigurátor na webu.

3D aplikace - vytvořte si pergolu na míru

Vylaďte si prostor pod pergolou

To, jaké bude pod pergolou klima, neurčuje jen její zastřešení. V nabídce příslušenství na Vás čekají vychytávky v podobě screenových rolet Zipex, kterými si zajistíte boční stínění a ochranu proti větru i pohledům sousedů. Nebo třeba fixní či posuvné zasklení Frame k vytvoření zimní zahrady.

V chladných měsících oceníte výkonný infrazářič Heliosa a kdykoliv se setmí, rozzáříte pergolu LED osvětlením odolným vůči vodě a prachu.

Celým procesem výběru Vás provedeme

S výběrem Vám rádi poradíme. Následně vše pečlivě zaměříme a uděláme Vám vizualizaci, abyste měli jasnou představu o tom, jak bude Vaše nové oblíbené místo na zahradě vypadat.

Inspirujte se provedenými realizacemi.

Za několik týdnů od podepsání smlouvy začneme s montáží, která trvá zpravidla jeden den. Vše po sobě pečlivě uklidíme a vy si už večer vychutnáte posezení pod novou pergolou.