Typy pergol

Jak poznáte, která pergola je pro Váš ta pravá? Přečtěte si specifika jednotlivých typů pergol a jejich modelů.

Něco však mají všechny společné: nadčasovou hliníkovou konstrukci s odolnou strukturovanou barvou a nízké nároky na údržbu (čištění zvládnete navlhčeným hadříkem).

Bioklimatické

Hledáte pergolu, která si poradí s horkem na jižní straně nebo chladem na severní? Vsaďte na bioklimatickou pergolu, pod kterou vám bude příjemně vždy a všude. Bioklimatické pergoly jsou opatřeny polohovatelnými lamelami, jejichž sklon můžete libovolně ovládat třeba i smartphonem a na dálku.

Zasklené

Nechejte se při snídani pozdravit slunečními paprsky, které se během dne přesunou jinam. Zasklené pergoly se výborně hodí na východní a severní strany domu. Se správným příslušenstvím si však můžete vytvořit krásné a příjemné posezení i kdekoliv jinde.

Rádi byste šli ještě dál? Dopřejte si rovnou zimní zahradu. Pro takový projekt jsou zasklené pergoly jako stvořené. Boky doplníte posuvným rámovým zasklením.

Polykarbonátové

Levnější nemusí znamenat méně kvalitní. Rozhodně ne pro AL Pergoly. Pokud se poohlížíte po krásné pergole za výhodnou cenu, jsou polykarbonátové pergoly přesně pro vás. Užijte si stejný komfort jako pod luxusnějšími pergolami a ušetřené prostředky investujte třeba do příslušenství, které váš požitek ještě umocní.

Markýzové

Láká Váš posezení pod pergolou, ale zároveň nechcete doma tmu? Vyřešte to markýzovou pergolou. V zimě markýzu svinete a dopřejete si vyhřátá okna, v létě ji roztáhnete a necháte ji pohltit ostré sluneční paprsky.

Také zasklené a polykarbonátové pergoly je možné doplnit střešní markýzou, proč si ale rovnou nepořídit markýzu a pergolu v jednom? Užijete si slunce i stínu, kdy je libo. Markýzu můžete ovládat mobilním telefonem přímo z lehátka.

Přístřešky

Vsaďte na neotřelý design, výbornou odolnost a dlouhou životnost i při výběru přístřešku na auta pro ochranu vašeho vozu.

Prakticky bezúdržbová hliníková konstrukce se zabudovaným svodem dešťové vody a polykarbonátové zastřešení, které vaše auto ochrání před kroupami, kyselým deštěm i sněhem, je přesně to, co od kvalitního přístřešku pro auto potřebujete.

Vybavte svůj designový přístřešek na auta stylovým LED podsvícením s detekcí pohybu a už nikdy nehledejte klíčky od vozu potmě. Pokud chcete pro své auto více soukromí, poptejte si u nás boční AL desky pro uzavření stěn.

Příslušenství

Prodlužte si příjemný čas strávený pod pergolou a vybavte se užitečným a stylovým příslušenstvím, které váš komfort posune na další úroveň. Letní žár, večerní chlad ani zvědavé pohledy ze sousední zahrady už vás z pod pergoly nevyženou.

Soukromí a ochranu před ostrými paprsky vám zajistí screenové rolety nebo střešní markýza. Večerní posezení můžete protáhnout díky infrazářiči, který zahřeje i v chladných dnech. Přidáním LED osvětlení krásně osvítíte celou terasu.

Pokud máte v plánu přetvořit svou zasklenou nebo jinou pergolu na zimní zahradu, skvěle vám poslouží posuvné či fixní zasklení pergol.

Zimní zahrady